Ana içeriğe atla

Program Hakkında

Beyaz Güvercinler Burs Programı, kısıtlı ekonomik şartlara sahip aday öğrencilerin en iyi eğitim imkanlarından faydalanarak kendilerine, alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına ülkemizin başarılı gençlerine sunulmuş değerli bir eğitim fırsatıdır. Ülkemizde elde olmayan sebepler ile burslu eğitim alma şansını yakalayamamış gençler, çok değerli bağışçılarımız ve Kadir Has Vakfımızın katkıları ile Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamında bu fırsatı yakalayarak Kadir Has Üniversitesi’nde burslu eğitim görme şansından yararlanacaklardır. Bu burs kapsamında eğitim öğretim ücretinden muafiyetin yanı sıra barınma bursu, kitap giderleri ve yaşam desteği de yer almaktadır.

  • Öğrenciler Kadir Has Üniversitesi’nde uygulanacak ‘Yeni Eğitim Modeli’ ile evrensel değerlerle bezenip, zamanın gerektirdiği tüm yetkinliklerle donatılıp tamamen özgün, geleceğin dünyasına şekil ve yön verecek sorgulayıcı ve özgürce düşünen bireyler olarak yetişmeye devam edecekler.
  • Öğrencilerin öğrenim giderlerinin %50’si bağışçılarımız, %50’si ise Kadir Has Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.
  • Eğitim öğretim ücretinden muaf olmanın yanı sıra, öğrencilere eğitim öğretim yılı içerisinde 10 ay süre ile 5.000 TL yaşam destek bursu ödenecektir.
  • Üniversitenin yurtlarında ücretsiz barınma imkanı sunulacaktır.
  • Kitap giderlerinin karşılanmasına yönelik yıllık 5.000 TL kitap destek bursu da Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamı içinde yer almaktadır.