Ana içeriğe atla

Bursiyerlerimiz

‘Yeni Eğitim Modeli’ doğrultusunda evrensel değerlerle bezenmiş, zamanın gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip, tamamen özgün, geleceğin dünyasına şekil ve yön veren, sorgulayıcı ve özgürce düşünen bireyler yetiştirmeye siz değerli bursiyerlerimizle devam ediyoruz.

Melike İdil Çalışkan

KHAS Reklamcılık
Aydın
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

“Online eğitim ve değişen sınav tarihleri gibi konularla boğuşurken ‘Acaba başaramayacak mıyım?’ diye sorup duruyordum kendime. Beyaz Güvercinler Burs Programı’yla böyle bir zamanda karşılaştım. Tüm korkularımı bir kenara bırakıp hayallerime ulaşmak için başvuru formunu doldurdum. Formu doldurduğum andan itibaren Kadir Has Üniversitesi benim en büyük destekçim oldu ve ben de bu üniversitenin bir parçası olmayı her şeyden çok istedim. Üniversiteyi kazansam bile İstanbul’da yaşam masraflarımı karşılayabilmek konusunda büyük endişelerim vardı. Bursum bu konuda rahat bir nefes almamı sağladı. Bursu kazandığımı öğrendiğim an dünyalar benim oldu. Başaramayacağımdan endişe duyduğum her şeyi başarmış ve kocaman bir ailenin parçası olmuştum.”

Azra Zeynep Çörekçi

KHAS Radyo Televizyon ve Sinema
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

“Üniversite hayatımı Kadir Has’ta yaşamayı çok istedim fakat tam burslu kazanabilecek kadar başarılı olabileceğimden emin değildim. Beyaz Güvercinler Burs Programı benim için umut oldu. Başvurduğum andan itibaren Burs Ofisi benimle sürekli iletişim halinde oldu ve bu süreçte kendimi daha rahat hissetmemi sağladı. Sınav sonucumu öğrendiğimde heyecanla sonuç belgemi sisteme yükledim. Kabul aldığım mülakatta çok değerli Sondan Hoca, bölüm hocalarımız ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nden rehber öğretmenlerimizle birebir görüştük. Çok heyecanlı olmama rağmen yıllardır tanıdığım kişilerle sohbet ediyor kadar rahat hissettim. Mülakatların üzerinden çok geçmeden kabul edildiğim haberini aldım. O kadar başvuran arasından seçilmiş olmak beni inanılmaz sevindirdi. Bir sorun yaşamadan tercihlerimi yaptım ve ne kadar doğru bir yerde olduğumu anladım. Siz de KHAS’lı olmak isterseniz hiç tereddüt etmeden Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurun.”

Mustafa Enes Özdel

KHAS Elektrik Elektronik Mühendisliği
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmamın en büyük avantajı, Kadir Has Üniversitesi gibi akademik kadrosu çok iyi olan bir üniversitede hiçbir maddi sıkıntı çekmeden okuyabilmek. Üst düzey akademisyenlerden en verimli şekilde yararlanma fırsatını yakaladım. Üstelik bu imkanlara sahip olurken hiçbir maddi kaygıyla karşılaşmamam benim için büyük bir fırsat oldu. Beyaz Güvercin Bursiyeri olarak kabul edildiğim ilk andan beri elime geçen bu büyük fırsatın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. En büyük hedefimse bu fırsatı en verimli şekilde değerlendirip tüm insanlığa, ülkeme ve okuluma faydamın dokunması.

Samet Aba

KHAS Bilgisayar Mühendisliği
Adana
Piri Reis Anadolu Lisesi

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmamın en büyük avantajı, Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki profesörlerle birebir iletişimde olabilmek. Mülakat gibi, gerici olması gereken, bir olayda okuldaki profesörlerle tanışabilme imkanı yakalıyorsunuz. Bu KHAS ailesine dahil olabileceğiniz en iyi yolken bu fırsatı kaçırmayın. İstanbul’da kafanıza takmanız gereken başka hiçbir sorun olmadan akademik hayatınıza devam edin. Benim Kadir Has hikayem böyle başladı ve böyle devam ediyor.

Vuslat Çetinkaya

KHAS Görsel İletişim Tasarımı
Samsun
Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul’da okumak, benim gibi birçok öğrencinin hayalidir ancak aklımızı hep belirli sorular kurcalar. Kendi ayaklarımızın üstünde durabilir miyiz, ekonomik koşullarımız el verir mi? Beyaz Güvercinler Burs Programı bu soruların hepsine tek bir yanıt veriyor: Evet, başarabilirsiniz. Öğrencisi olmayı uzun süredir düşlediğim Kadir Has Üniversitesinin böylesine kapsamlı bir burs programı hazırladığından haberdar olunca bu fırsatı asla kaçıramayacağımı düşündüm ve şansımı denemek istedim. Girmiş olduğum mülakatlarda hayallerimin ve hedeflerimin samimiyetle dinlenmesinden büyük bir mutluluk duydum. Şu anda, gelecek düşlerimi destekleyen Kadir Has Üniversitesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Burada, yeni hayatıma giden ilk adımları atma cesaretini buldum ve artık geleceğime doğru kendimden emin bir şekilde ilerlemeye hazırım.

Aysel Nisa Çevik

KHAS Radyo Televizyon ve Sinema
Konya
Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Sınav senesi, hayatımızın dönüm noktalarından biri ve bu süreç içerisinde verdiğimiz kararları en doğru şekilde vermemiz gerekiyor. Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurmak benim akademik hayatım adına yaptığım en doğru karardı. Maddi manevi kaygıları olan, Radyo Televizyon ve Sinema bölümü için hazırlanan bir sınav öğrencisiyken karşıma çıkan bu program, bana umut oldu. Hayallerimi, İstanbul gibi bir şehirde, sıkıntı çekmeden gerçekleştirebilmek benim için çok zordu ancak programa başvurduğum andan itibaren sürekli yanımda olan Kadir Has Üniversitesi, çok güzel geçen mülakatlar sonucunda bu imkânları olunur kıldı. Şimdi okuduğum Üniversite ve bölümümden çok mutlu bir öğrenci olarak en aktif şekilde hayallerimi gerçekleştirebiliyorum. Bana yoldaş olan bu ailenin birer parçası olmak istiyorsanız mutlaka başvurun çünkü kaderin sizi nereye götüreceği hiç belli olmuyor.

İsmail Mert

KHAS Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Iğdır
Iğdır Milli Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi

Lise dönemim boyunca okul derslerinden ziyade hobi ve ilgi alanlarıma odaklanarak kendimi geliştirmeye çalıştım. İletişim, kültür ve siyaset alanlarında çalışan bir akademisyen olmak istiyordum. Bu yüzden İstanbul’da, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde okumak istiyordum. Ancak hem ailemin maddi durumu nedeniyle İstanbul’da rahat yaşayamayacağım için hem de sınavda ya başaramazsam kaygısı vardı. Tüm bu kaygıların arasında Beyaz Güvercinler Burs Programı ile karşılaştım. Gereken belgeleri büyük bir heyecan ile hazırladım. Elemeleri geçerek ve mülakatlara girerek Beyaz Güvercin Bursiyeri olmaya hak kazandım. Hayallerimi süsleyen İstanbul’da ekonomik özgürlüğümü kazanmış olmanın verdiği özgüvenle ve Khas’ın kaliteli eğitimiyle geleceğe daha emin adımlarla gidiyorum.

İlayda Tosun

KHAS Reklamcılık
Aydın
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

Sınav sürecimin en kaygılı dönemlerini yaşarken rehber öğretmenimin Beyaz Güvercinler Burs Programından bahsetmesiyle içim tekrardan umutla dolmuştu. Bursun detaylarını araştırıp ailemle incelediğimde başvurmaya karar verdim. Heyecanla başvuru formumu doldurup burs kompozisyonumu yazdım. Bu aşamalarda burs ofisi en büyük destekçilerimden oldu ve başvuru sürecimi sağlıklı bir şekilde ilerletmemi sağladılar. Sınav sonucumu öğrenince bursa bir adım daha yaklaştığımı hissettim ve sonuç belgemi sisteme yükledim. Çok verimli ve mutlu geçirdiğim iki mülakattan sonra rektörümüzün e-postası ile kabul aldığımı öğrendim. Kadir Has Üniversitesi’nde tam burslu okumayı hayal ederken Beyaz Güvercin Bursiyeri olmuştum. Yaşamın bu denli pahalı olduğu, karmaşık ve kalabalık bir şehirde her detayı incelikle düşünülmüş bir bursla okuyacaktım. Kendimle gurur duyduğum en güzel anlardan biriydi.