Ana içeriğe atla

Bursiyerlerimiz

‘Khas Eğitim Modeli’ doğrultusunda evrensel değerlerle bezenmiş, zamanın gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip, tamamen özgün, geleceğin dünyasına şekil ve yön veren, sorgulayıcı ve özgürce düşünen bireyler yetiştirmeye siz değerli bursiyerlerimizle devam ediyoruz.

Melike İdil Çalışkan

KHAS Reklamcılık
Aydın
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

“Online eğitim ve değişen sınav tarihleri gibi konularla boğuşurken ‘Acaba başaramayacak mıyım?’ diye sorup duruyordum kendime. Beyaz Güvercinler Burs Programı’yla böyle bir zamanda karşılaştım. Tüm korkularımı bir kenara bırakıp hayallerime ulaşmak için başvuru formunu doldurdum. Formu doldurduğum andan itibaren Kadir Has Üniversitesi benim en büyük destekçim oldu ve ben de bu üniversitenin bir parçası olmayı her şeyden çok istedim. Üniversiteyi kazansam bile İstanbul’da yaşam masraflarımı karşılayabilmek konusunda büyük endişelerim vardı. Bursum bu konuda rahat bir nefes almamı sağladı. Bursu kazandığımı öğrendiğim an dünyalar benim oldu. Başaramayacağımdan endişe duyduğum her şeyi başarmış ve kocaman bir ailenin parçası olmuştum.”

Azra Zeynep Çörekçi

KHAS Radyo, Televizyon ve Sinema
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

“Üniversite hayatımı Kadir Has’ta yaşamayı çok istedim fakat tam burslu kazanabilecek kadar başarılı olabileceğimden emin değildim. Beyaz Güvercinler Burs Programı benim için umut oldu. Başvurduğum andan itibaren Burs Ofisi benimle sürekli iletişim halinde oldu ve bu süreçte kendimi daha rahat hissetmemi sağladı. Sınav sonucumu öğrendiğimde heyecanla sonuç belgemi sisteme yükledim. Kabul aldığım mülakatta çok değerli Sondan Hoca, bölüm hocalarımız ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nden rehber öğretmenlerimizle birebir görüştük. Çok heyecanlı olmama rağmen yıllardır tanıdığım kişilerle sohbet ediyor kadar rahat hissettim. Mülakatların üzerinden çok geçmeden kabul edildiğim haberini aldım. O kadar başvuran arasından seçilmiş olmak beni inanılmaz sevindirdi. Bir sorun yaşamadan tercihlerimi yaptım ve ne kadar doğru bir yerde olduğumu anladım. Siz de KHAS’lı olmak isterseniz hiç tereddüt etmeden Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurun.”

Mustafa Enes Özdel

KHAS Elektrik Elektronik Mühendisliği
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmamın en büyük avantajı, Kadir Has Üniversitesi gibi akademik kadrosu çok iyi olan bir üniversitede hiçbir maddi sıkıntı çekmeden okuyabilmek. Üst düzey akademisyenlerden en verimli şekilde yararlanma fırsatını yakaladım. Üstelik bu imkanlara sahip olurken hiçbir maddi kaygıyla karşılaşmamam benim için büyük bir fırsat oldu. Beyaz Güvercin Bursiyeri olarak kabul edildiğim ilk andan beri elime geçen bu büyük fırsatın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. En büyük hedefimse bu fırsatı en verimli şekilde değerlendirip tüm insanlığa, ülkeme ve okuluma faydamın dokunması.

Samet Aba

KHAS Bilgisayar Mühendisliği
Adana
Piri Reis Anadolu Lisesi

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmamın en büyük avantajı, Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki profesörlerle birebir iletişimde olabilmek. Mülakat gibi, gerici olması gereken, bir olayda okuldaki profesörlerle tanışabilme imkanı yakalıyorsunuz. Bu KHAS ailesine dahil olabileceğiniz en iyi yolken bu fırsatı kaçırmayın. İstanbul’da kafanıza takmanız gereken başka hiçbir sorun olmadan akademik hayatınıza devam edin. Benim Kadir Has hikayem böyle başladı ve böyle devam ediyor.

Vuslat Çetinkaya

KHAS Görsel İletişim Tasarımı
Samsun
Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi

İstanbul’da okumak, benim gibi birçok öğrencinin hayalidir ancak aklımızı hep belirli sorular kurcalar. Kendi ayaklarımızın üstünde durabilir miyiz, ekonomik koşullarımız el verir mi? Beyaz Güvercinler Burs Programı bu soruların hepsine tek bir yanıt veriyor: Evet, başarabilirsiniz. Öğrencisi olmayı uzun süredir düşlediğim Kadir Has Üniversitesinin böylesine kapsamlı bir burs programı hazırladığından haberdar olunca bu fırsatı asla kaçıramayacağımı düşündüm ve şansımı denemek istedim. Girmiş olduğum mülakatlarda hayallerimin ve hedeflerimin samimiyetle dinlenmesinden büyük bir mutluluk duydum. Şu anda, gelecek düşlerimi destekleyen Kadir Has Üniversitesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Burada, yeni hayatıma giden ilk adımları atma cesaretini buldum ve artık geleceğime doğru kendimden emin bir şekilde ilerlemeye hazırım.

Aysel Nisa Çevik

KHAS Radyo, Televizyon ve Sinema
Konya
Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Sınav senesi, hayatımızın dönüm noktalarından biri ve bu süreç içerisinde verdiğimiz kararları en doğru şekilde vermemiz gerekiyor. Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurmak benim akademik hayatım adına yaptığım en doğru karardı. Maddi manevi kaygıları olan, Radyo Televizyon ve Sinema bölümü için hazırlanan bir sınav öğrencisiyken karşıma çıkan bu program, bana umut oldu. Hayallerimi, İstanbul gibi bir şehirde, sıkıntı çekmeden gerçekleştirebilmek benim için çok zordu ancak programa başvurduğum andan itibaren sürekli yanımda olan Kadir Has Üniversitesi, çok güzel geçen mülakatlar sonucunda bu imkânları olunur kıldı. Şimdi okuduğum Üniversite ve bölümümden çok mutlu bir öğrenci olarak en aktif şekilde hayallerimi gerçekleştirebiliyorum. Bana yoldaş olan bu ailenin birer parçası olmak istiyorsanız mutlaka başvurun çünkü kaderin sizi nereye götüreceği hiç belli olmuyor.

İsmail Mert

KHAS Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Iğdır
Iğdır Milli Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi

Lise dönemim boyunca okul derslerinden ziyade hobi ve ilgi alanlarıma odaklanarak kendimi geliştirmeye çalıştım. İletişim, kültür ve siyaset alanlarında çalışan bir akademisyen olmak istiyordum. Bu yüzden İstanbul’da, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde okumak istiyordum. Ancak hem ailemin maddi durumu nedeniyle İstanbul’da rahat yaşayamayacağım için hem de sınavda ya başaramazsam kaygısı vardı. Tüm bu kaygıların arasında Beyaz Güvercinler Burs Programı ile karşılaştım. Gereken belgeleri büyük bir heyecan ile hazırladım. Elemeleri geçerek ve mülakatlara girerek Beyaz Güvercin Bursiyeri olmaya hak kazandım. Hayallerimi süsleyen İstanbul’da ekonomik özgürlüğümü kazanmış olmanın verdiği özgüvenle ve Khas’ın kaliteli eğitimiyle geleceğe daha emin adımlarla gidiyorum.

İlayda Tosun

KHAS Reklamcılık
Aydın
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

Sınav sürecimin en kaygılı dönemlerini yaşarken rehber öğretmenimin Beyaz Güvercinler Burs Programından bahsetmesiyle içim tekrardan umutla dolmuştu. Bursun detaylarını araştırıp ailemle incelediğimde başvurmaya karar verdim. Heyecanla başvuru formumu doldurup burs kompozisyonumu yazdım. Bu aşamalarda burs ofisi en büyük destekçilerimden oldu ve başvuru sürecimi sağlıklı bir şekilde ilerletmemi sağladılar. Sınav sonucumu öğrenince bursa bir adım daha yaklaştığımı hissettim ve sonuç belgemi sisteme yükledim. Çok verimli ve mutlu geçirdiğim iki mülakattan sonra rektörümüzün e-postası ile kabul aldığımı öğrendim. Kadir Has Üniversitesi’nde tam burslu okumayı hayal ederken Beyaz Güvercin Bursiyeri olmuştum. Yaşamın bu denli pahalı olduğu, karmaşık ve kalabalık bir şehirde her detayı incelikle düşünülmüş bir bursla okuyacaktım. Kendimle gurur duyduğum en güzel anlardan biriydi.

 

Büşra Yayla

Büşra Yayla

KHAS Radyo, Televizyon ve Sinema
Manisa
Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi

Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesinde okumak büyük bir ayrıcalık. Hem sektörde hem de akademide deneyimli eğitim kadrosunun yanında öğrencilere sunulan imkanlar sınırsız. Beyaz Güvercinler Burs Programı olmasaydı bu kadar kapsamlı bir eğitimi almam mümkün olmayacaktı. Burs başvuru sürecinde sadece akademik başarınız değil aynı zamanda nasıl bir birey olduğunuz da değerlendiriliyor. Başvuru formu hiç zor değil, ayrıca sürecin başından sonuna kadar Burs Ofisi her konuda çok yardımcı oluyor. Burs sayesinde maddi olarak rahatlamanın yanı sıra sıcacık bir aileye dahil oluyorsunuz. Hayatımda verdiğim en iyi kararlardan biri bu bursa başvurmaktı. Kadir Has Üniversitesi, 'Khas Eğitim Modeli' ile öğrencilerini global bireyler olmaya hazırlıyor. Siz de bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız ve başvuru şartlarına uyuyorsanız mutlaka Beyaz Güvercinler Burs Programı'na başvurmanızı öneririm.

 

 

Murat Etka Çayır

KHAS Yeni Medya
Konya
Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi

Sınav senesi diyerek tabir ettiğimiz, hayatımızın en çetin süreçlerinden birini yaşadığımız lise döneminin son senesinde öğrencilerin kafasında onlarca soru işareti oluşur. Başaramama kaygısı bir yana, başarabildikten sonra oluşan gelecek kaygısı bir yana. Üniversite hayatının doğal bir getirisi olan maddi ve manevi zorluklarla açık açık yüzleşmeye kendimi hazırladığım dönemde, arkadaşlarım ve okul rehber hocamın tavsiyesi üzerine Beyaz Güvercinler Burs Programı ile karşı karşıya buldum kendimi. Bu program beni hedeflerime birer birer yaklaştıracak, yaklaştırırken hayata da hazırlayacak bir programdı.
Bazı mesleklerde ehil bireylerden olmak istiyorsanız o işin mutfağına girmeniz gerekir. İşte tam bu noktada Kadir Has Üniversitesi bayrağı eline alıyor. İstanbul gibi bir metropolde, sağladığı aile ortamı, sosyal hayat ve akademik başarılarına hayran kaldığım Kadir Has Üniversitesi, geleceğimi oluştururken arz-talep dengesini koruyarak işinin ehli bireyleri topluma kazandırıyor. Bu ve bunun gibi kaygıları yaşayan her öğrencinin Beyaz Güvercinler Burs Programı'na başvurması gerektiğini düşünüyorum. Tünelin sonundaki ışığın diğer adıdır Kadir Has Üniversitesi.

 

Nezihat Kılıç

KHAS Bilgisayar Mühendisliği
Kayseri
Sami Yangın Anadolu Lisesi

Benim çocukluk hayalim İstanbul'da bilgisayar mühendisliği okumaktı. Ama İstanbul gibi pahalı ve kalabalık bir şehirde hem maddi hem de sosyal olarak bu gerçekten mümkün değildi. Ta ki Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvercinler Burs Programı ile tanışıncaya kadar. Sınava hazırlık dönemimin en yoğun ve stresli zamanında bu program ile tanıştım ve duyunca çok heyecanlandım çünkü böyle bir programa dahil olabilirsem hayallerimden vazgeçememe gerek kalmayacaktı. Bir an önce burs başvuru sürecimi başlattım. KHAS ailesi gerçekten bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Şimdi buradayım ve yıllardır hayalini kurduğum şeye böylesine mükemmel düşünülmüş bir programla ve bu denli donanımlı bir kadroyla ulaşabilmek muhteşem! KHAS’lı olmak gerçekten ayrıcalık. Umarım hayalleri olan herkes bu ayrıcalığa ulaşabilir.

 

 

Samet Aydın

KHAS Bilgisayar Mühendisliği
Bartın
Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi

Hem iş yaşamının hem de hayatın merkezi olan İstanbul’ da, iyi eğitim veren, öğrenciyi düşünen, kaliteli bir üniversitede okumak her öğrencinin hayallerini süsler. Oldukça yoğun geçen sınav dönemimde rehber öğretmenimin bahsetmesi ile hem böyle bir üniversiteyi hem de Beyaz Güvercinler Burs Programını keşfetmiş oldum. Burs Ofisinin destekleri ile belgelerimi ve kompozisyon yazımı çok rahat bir süreç eşlinde hazırlayıp sisteme yükledim. Normalde stresli olması gereken mülakatlar ise rehber öğretmenlerle profesörler eşliğinde keyifli bir sohbet havasında geçti ve sonunda programa kabul edildim. Artık geleceğe umutla bakan biri olarak hedeflerime odaklanmış bir şekilde kendi hikayemi yazıyorum.

 

 

Sude Demir

KHAS Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Bursa
BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi

Beyaz Güvercinler burs programıyla tanışmadan önce hep lisedeki ilgi alanlarıma yönelik yaptığım çalışmalarla bir bölüme gitmek ister böyle bir olanağımın olamayacağını düşünerek üzülürdüm ta ki sosyal medya aracılığıyla bu bursluluk programını öğrenene kadar. Programın detaylarını okuduğumda beni sadece sınav sonucuma göre değerlendirmeyeceklerini öğrendiğimde heyecanlanmış ve değer gördüğümü hissetmiştim. Tercih dönemimde artık tünelin sonuna geldiğimi düşündüğüm, aydınlığa ulaşamayacağımı sandığım anda çalan telefonumla programa kabul edildiğimi öğrenince dünyalar benim olmuştu. Bölümümü bu kadar kaliteli hocaların bulunduğu ve her daim öğrencilerinin gelişimini destekleyen bir okulda okuyacağım için çok mutluyum. İstanbul'da okumak isteyip, bir umut arayan herkese okulumu tavsiye ederim! Kaybedecek değil, kazanacak çok şeyiniz var.

 

 

Sudenur Kubat

KHAS Radyo, Televizyon ve Sinema
Bursa
Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi

Sınav süreci gibi stresli bir dönemden geçerken Beyaz Güvercinler Burs Programıyla karşılaştım. Başvuruyu yaptığım andan itibaren hayallerim için daha umut dolu olup, her öğrencinin yaşadığı gelecek kaygısından kendimi biraz olsun uzaklaştırabilmiştim. Kadir Has'ta güçlü eğitim kadrosuyla birlikte geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanmanın yanında İstanbul'da ekonomik kaygı duymadan rahat bir şekilde yaşayabilmemi sağlayan Beyaz Güvercinler Burs Programı ile hayallerimi gerçekleştirebiliyorum. Siz de hedeflerinize ulaşırken üniversite hayatınızı kaliteli bir eğitimle taçlandırmak aynı zamanda samimi bir ailenin parçası olmayı isterseniz Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurmanızı şiddetle öneririm.

 

 

Zeynep Şuara Çelik

KHAS Reklamcılık
Tokat
Tokat Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi

Kadir Has Üniversitesi lisede gelecekteki kariyerimi düşünmeye başladığım ilk andan beri aklımdaydı. YKS stresiyle boğuşmaya başlayana dek Beyaz Güvercinler Burs Programından haberdar değildim. Ya sınav anı planladığım şekilde ilerlemezse diye alternatiflerimi araştırmaya baslarken karşılaştım bu programla. İstanbul gibi büyük bir şehirde hiçbir maddi kaygı duymadan okumak kulağa o kadar hoş geliyordu; bunun dışında, hocalarımızın sektörün içindeki insanlar olması beni daha da heyecanlandırmıştı. Mülakatlara girip hocalarımla konuşmaya başladığımda olmak istediğim yerin neden Kadir Has Üniversitesi olduğunu bir kez daha anladım.Burs komitesi tarafından aranıp kabul edildiğim söylediğinde dilim tutuldu tam anlamıyla hayallerimin önünde hiçbir engel kalmamıştı. Bu programın bana hayatımın en iyi fırsatlarına kapı açacağına eminim.