Ana içeriğe atla

Bursiyerlerimiz

‘Yeni Eğitim Modeli’ doğrultusunda evrensel değerlerle bezenmiş, zamanın gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip, tamamen özgün, geleceğin dünyasına şekil ve yön veren, sorgulayıcı ve özgürce düşünen bireyler yetiştirmeye siz değerli bursiyerlerimizle başlıyoruz.

2

Melike İdil Çalışkan

KHAS Reklamcılık
Aydın
Nazilli Menderes Anadolu Lisesi

“Online eğitim ve değişen sınav tarihleri gibi konularla boğuşurken ‘Acaba başaramayacak mıyım?’ diye sorup duruyordum kendime. Beyaz Güvercinler Burs Programı’yla böyle bir zamanda karşılaştım. Tüm korkularımı bir kenara bırakıp hayallerime ulaşmak için başvuru formunu doldurdum. Formu doldurduğum andan itibaren Kadir Has Üniversitesi benim en büyük destekçim oldu ve ben de bu üniversitenin bir parçası olmayı her şeyden çok istedim. Üniversiteyi kazansam bile İstanbul’da yaşam masraflarımı karşılayabilmek konusunda büyük endişelerim vardı. Bursum bu konuda rahat bir nefes almamı sağladı. Bursu kazandığımı öğrendiğim an dünyalar benim oldu. Başaramayacağımdan endişe duyduğum her şeyi başarmış ve kocaman bir ailenin parçası olmuştum.”

1

Azra Zeynep Çörekçi

KHAS Radyo Televizyon ve Sinema
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

“Üniversite hayatımı Kadir Has’ta yaşamayı çok istedim fakat tam burslu kazanabilecek kadar başarılı olabileceğimden emin değildim. Beyaz Güvercinler Burs Programı benim için umut oldu. Başvurduğum andan itibaren Burs Ofisi benimle sürekli iletişim halinde oldu ve bu süreçte kendimi daha rahat hissetmemi sağladı. Sınav sonucumu öğrendiğimde heyecanla sonuç belgemi sisteme yükledim. Kabul aldığım mülakatta çok değerli Sondan Hoca, bölüm hocalarımız ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü’nden rehber öğretmenlerimizle birebir görüştük. Çok heyecanlı olmama rağmen yıllardır tanıdığım kişilerle sohbet ediyor kadar rahat hissettim. Mülakatların üzerinden çok geçmeden kabul edildiğim haberini aldım. O kadar başvuran arasından seçilmiş olmak beni inanılmaz sevindirdi. Bir sorun yaşamadan tercihlerimi yaptım ve ne kadar doğru bir yerde olduğumu anladım. Siz de KHAS’lı olmak isterseniz hiç tereddüt etmeden Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurun.”

3

Mustafa Enes Özdel

KHAS Elektrik Elektronik Mühendisliği
Sinop
Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesi

“Beyaz Güvercin Bursiyeri olmamın en büyük avantajı, Kadir Has Üniversitesi gibi akademik kadrosu çok iyi olan bir üniversitede hiçbir maddi sıkıntı çekmeden okuyabilmek. Üst düzey akademisyenlerden en verimli şekilde yararlanma fırsatını yakaladım. Üstelik bu imkanlara sahip olurken hiçbir maddi kaygıyla karşılaşmamam benim için büyük bir fırsat oldu. Beyaz Güvercin Bursiyeri olarak kabul edildiğim ilk andan beri elime geçen bu büyük fırsatın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. En büyük hedefimse bu fırsatı en verimli şekilde değerlendirip tüm insanlığa, ülkeme ve okuluma faydamın dokunması.”